Nie ma takiego obrazka
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

w Woli Zachariaszowskiej

 
 
 
 
 
 

 
Odwiedziny chorych

Duszpasterz parafii odwiedza chorych i starszych z posługą sakramentalną w każdą I sobotę miesiąca od godziny 9-tej. Potrzebę odwiedzin należy zgłosić księdzu wcześniej (bezpośrednio lub telefonicznie pod numerami:. 0602 322 468.lub 012 37 64 416). W nagłych wypadkach - do chorego lub umierającego - należy wzywać księdza telefonicznie.

Służba liturgiczna

Ministrantami mogą zostać chłopcy, którzy byli już do I komunii świętej a lektorami - gimnazjaliści. Spotkania ministrantów i lektorów odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17:30.

Róże Żywego Różańca

W parafii działa Róża Kobiet i Róża Mężczyzn. Spotkania tych grup pdbywają się w kaplicy w I sobote miesiąca po Mszy św. i Nabożeństwie. W każdą niedzielę od godziny 8:10 członkowie Róż odmawiają w kaplicy różaniec.

Grupa biblijna

Ksiądz Proboszcz zaprasza całą młodzież parafii na spotkania, których tematyką jest Biblia. Spotkania młodzieżowej grupy biblijnej odbywają się w kaplicy w każdy piątek po mszy wieczornej.

Schola parafialna

Próby scholi odbywają się w środy po wieczornej Mszy Św. na plebanii. Nowe członkinie i nowi członkowie są mile widziani. Osoby chętne do przystąpienie do scholi są proszone o przyjście na próbę.

Budowa nowego kościoła i plebanii

Wizualizacje

wizualizacja 1, wizualizacja 2, wizualizacja 3, wizualizacja 4, wizualizacja 5, wizualizacja 6, wizualizacja 7

Rada Parafialna i Komitet Budowy Kościoła

Członkowie rady parafialnej i komitetu budowy kościoła są przedstawicielami i wyrazicielami opinii całej wspólnoty parafialnej i pełnią rolę doradczą dla ks. Proboszcza w sprawach dotyczących funkcjonowania parafii oraz budowy kościoła. Ks. Proboszcz spotyka się z radą parafialną kilka razy w roku i zasięga jej opinii. Członkowie komitetu mogą wspierać ks. Proboszcza poprzez organizowanie pomocy materialnej i osobowej dla budowy kościoła.

Skład Rady Parafialnej i Komitetu Budowy Kościoła.

W każdą 4-tą niedzielę miesiąca odbywa się składka na potrzeby związane z budową kościoła. Składki należy przekazywać w kopertach na tacę. Można też dokonywać wpłat na konto parafialne: 82 1910 1048 2114 0161 2868 0001
W takim przypadku można uzyskać odliczenie od podatku w wysokości 6% (w rozliczeniu podatkowym na końcu roku). Na przekazie należy wtedy zaznaczyć, że kwota przeznaczona jest na cele sakralne.

Postępy prac budowlanych

2011

(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8)

2014

(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9), (10).